شرکت تولیدی اروند چرخ

شرکت تولیدی رینگ آلومینیوم اروندچرخ در اوایل اردیبهشت سال ۱۳۸۲ با تجهیز کارگاهی در زمینی به وسعت تقریبی ۳ هکتار شروع به کار کرد و در کمتر سه سال در زیربنای تقریبی ۲۸۵۰۰ متر در شهرک صنعتی رفسنجان ساخته شد. تمام مراحل ساختمانی، نصب تجهیزات تولیدی و تاسیسات، تولید آزمایشی خود را به پایان رسانیده و از اول اردیبهشت ۱۳۸۵ تولید انبوه خود را آغاز نمود.

این کارخانه با سرمایه گذاری تقریبی ۹۰ میلیارد ریال و ۱۸ میلیون یورو که حاصل اعتماد ۲۲۰ سرمایه گذار و با ظرفیت تولید ۷۵۰ هزار رینگ در سال تحت لیسانس شرکت BBS موتور اسپورت آلمان که یکی از بهترین و نام آورترین سازندگان رینگ آلومینیوم با سابقه ۴۰ ساله در اروپا می باشد شروع به کار نمود و هم اکنون با تلاش و کوشش شبانه روزی یک تیم جوان ایرانی با آینده ای شفاف و روشن مشغول به تولید رینگ خودرو با کیفیت عالی و قابل عرضه در بازارهای جهانی با پیشرفته ترین ماشین آلات می باشد.

سهم اروند چرخ در اشتغال زایی برای کشور تاکنون ۲۷۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰۰ نفر غیر مستقیم می باشد و امیدوار است که انشاءالله با طرح توسعه در آینده نزدیک این ارقام افزایش پیدا کند و باعث سربلندی در صنعت کشور باشد.